Jesper Rönndahl Live!
Jesper Rönndahl är tillbaka på ståuppscenen!
**Vaccinationsbevis krävs fr.o.m. 1 december 2021**. För personer som är 18 år och äldre krävs vaccinationsbevis med legitimationskontroll för allmänna sammankomster och offentliga tillställningar inomhus med fler än 100 deltagare. Läs mer om vad som gäller på **[ukk.se](https://www.ukk.se/vaccinationsbevis/)**.
______________________________________________________
Efter att ett par års uppehåll för att ägna sig åt TV-succéer som Svenska Nyheter säsong 1-3 och Dips säsong 1 & 2 är Jesper nu tillbaka där han trivs allra bäst – på ståuppscenen!
Han har bl.a. blivit utnämnd till Årets komiker, Årets folkbildare, Årets skåning, fått Tage Danielsson-priset, skrivit en bok, vunnit På spåret ett par gånger, fått tevepriset Kristallen, och Det Svenska Humorpriset. Men det allra roligaste han vet är att få stå på scen och skoja, och nu är det äntligen dags igen. Och du är välkommen!
- Datum & tid
- Längd
- Cirka 1 timme och 20 minuter
- Biljettpris
Ordinarie: 350 kr inklusive serviceavgift
Student: 275 kr inklusive serviceavgift- Presenteras av
- Allvarliga Produktioner STHLM
- Medverkande
- Jesper Rönndahl
Upptäck något nytt

The Tree Gees – legend of The Bee Gees

Skapa mosaik

Jubileumskonsert – Giresta musikstiftelse 35 år

Poste Restante – Samarbeten

Medborgare Nûjen

Orchestra Baobab – Made in Sénégal

Imagine Sweden Riksfinal 2025

Peptalk

Inställt: Bright & Black

Carl Stanley – ”Ursäkta min skånska”

Rock’N’Country Parade Uppsala

Vårkonsert – Uppsala Musikklasser Orkester 2025

Andrew Strong performs The Commitments

Elito Revé y Su Charangón

Vårkonsert – Uppsala musikklasser, MiU & UKK 2025

Konstrundan i Uppsala

Uppsala Kammarorkester – Stjärnviolinist

Nötknäpparen med Classical Ukrainian Etoile Ballet

Lunchkonsert – Ett sekel av revyer
