Inställt: Pernilla Wahlgren har Hybris
Föreställningen med Pernilla Wahlgren har Hybris 22 november ställs in.Föreställningen med Pernilla Wahlgren har Hybris 22 november ställs in.
Pernilla Wahlgren har Hybris 22 november ställs in mot bakgrund av fortsatta restriktioner kring coronavirus/covid-19.
Återköp
Återköp av biljetter kommer att ske automatiskt för dig som köpt biljetterna via ukk.seeller Tickster med kort eller swish. Har du däremot köpt biljetterna på plats via UKK:s biljettkassa, via internetbank eller faktura ber vi dig vänligen att ta kontakt med oss inom 30 dagar för att ange den information som behövs för att göra ett återköp. Detta gäller även dig som bytt bankuppgifter, swishnummer eller betalat hela eller en del av ditt köp med presentkort.
Kontakta UKK senast 28 november på tel. 018-727 90 00 eller biljettkassa snabel-a ukk punkt seför hjälp med återköp. Du ansvarar själv för att kontrollera att ditt återköp går igenom och du får din återbetalning enligt köpvillkoren.
Observera att biljettkassan för närvarande har stängt och svarar endast per telefon och mejl. Se aktuella öppettider här. För att underlätta för vår personal är det viktigt att du uppger ditt referensnummer och telefonnummer när du mejlar oss.
Vid återköp får du tillbaka hela biljettsumman, men inte det som kallas serviceavgift. Denna avgift täcker delar av den administration och det arbete som görs av vår biljettpersonal. I nuläget ber vi om er förståelse för att återköp som normalt tar 3-5 bankdagar tar längre tid. Vi eftersträvar att tillsammans med vår biljettpartner Tickster sköta återbetalningar skyndsamt och hanterar evenemangen i datumordning.
Vi hoppas att du har överseende med att det just nu råder högt tryck på vår biljettkassa och att svarstiden därför kan bli längre än vanligt. 
På ukk.se/covid-19hittar du svar på de vanligaste frågorna. 
__________________________________________________________
Hon Kom
Hon Sågs
Hon Sponsrades
Efter att oavbrutet har firat sina 40 år på scen och 50 år på jorden i ett födelsedagskalas som pågått i ett och ett halvt år med 140 000 av hennes närmsta vänner kan inte Pernilla Wahlgren få nog. Trots att ensemblen har försökt att stoppa henne är nu beslutet taget att det kommer att bli en helt ny show, med urpremiär på Lilla Cirkus, Stockholm den 23 januari 2020.
Så åter igen efter den prisbelönta, hyllade och helt utsålda föreställningen Kort, Glad & Tacksam tar hon med sig sina vänner Hanna Hedlund, Ola Forssmed, Måns Nathanaelson och Kim Sulocki i en humorföreställning fylld av musik, sketcher och parodier i ett underhållande tempo.
- Datum & tid
 - Längd
 - Cirka 1 timme och 30 minuter
 - Biljettpris
 Ordinarie: 600 kr (inklusive serviceavgift)
- Presenteras av
 - Lifeline
 - Medverkande
 - Pernilla Wahlgren, Kim Sulocki, Ola Forssmed, Hanna Hedlund, Måns Nathanaelson
 
Upptäck något nytt
			Pjäsen som går åt helvete
			Tina and Me – LaGaylia Frazier
			Upzala Terminus – Warhammer Tournament
			Kärleksbrev – En teaterföreställning om kärlek
			Marika och klimakteriet
			En Jäkla Massa Schlager
			Uppsala Kammarorkester – Trettondagsafton 2026
			Magnus Betnér – ”Mellan oss”
			Svansjön med Classical Ukrainian Etoile Ballet
			LABERO – A Magic Night Scandinavian Tour 2026
			Minnesluckor med Jan Rippe & Per Fritzell
			Brynolf & Ljung – Stalker
			Poste Restante – Samarbeten
			Estrella Morente
			Ebba Forsberg – Amen, amen, amen
			Alice – dansföreställning med Uppsala kulturskola
			Teodor Wolgers
			Nanne – My Queens of Rock
			Lunchkonsert – Banne mej!